Home Makijaż Jak odpowiednio dobrać bronzer do twarzy?

Jak odpowiednio dobrać bronzer do twarzy?


Bronzer to popularny kosmetyk, który znajduje się w każdej kosmetyczce. Za jego pomocą możesz nadać właściwy kontur twarzy i ją wysmuklić. Dlatego też ważny jest odpowiedni dobór tego kosmetyku i jego właściwa aplikacja. Tylko przestrzegając tych czynników, uzyskasz zamierzony efekt. Ważny jest właściwy odcień bronzera w stosunku do twarzy. W ten sposób możesz sprawić, że będzie ona wyglądała na nieco opaloną i zdrową.

Jak dobrać odcień bronzera do twarzy?

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na ton i kolor skóry i to do nich dopasować ten kosmetyk. Pamiętaj, że bronzer nie może się odróżniać od twarzy, ma tylko lekko podkreślać zaznaczone nim miejsca. Wybierając idealny bronzer, należy kierować się zasadą, że powinien on być z reguły ciemniejszy od koloru cery o 2 odcienie.

Warto zwrócić uwagę, że odpowiedni bronzer powinien być w takim samym tonie jak cera. Znaczy to, że dla cery chłodnej, przeznaczone są kosmetyki właśnie w takich odcieniach, natomiast cera ciepła będzie lepiej prezentować się w połączeniu z bronzerem w odcieniach brzoskwini, czy czekolady. Posiadaczki cery o ciepłym tonie, powinny zrezygnować z bronzerów o ceglastych kolorach.

Jakie wykończenie bronzera wybrać?

Wykończenie bronzera stanowi także bardzo ważny element, którym należy się kierować przy wyborze tego kosmetyku. Najlepsze bronzery do konturowania, to te o wykończeniu matowym. Jeśli szukasz kosmetyku, który nada cerze zdrowego blasku, postaw na kosmetyki, które mają właściwości rozświetlające. W ten sposób Twoja cera będzie rozświetlona, co sprawi, że będzie wyglądać na zdrowszą i bardziej opaloną. Ponadto pamiętaj, że bronzery z efektem rozświetlającym, nie będą prezentować się dobrze na całej twarzy.

Jak dopasować bronzer do odcieni skóry?

Odcień skóry przy doborze właściwego bronzera ma bardzo duże znaczenie. Posiadaczki cery, która jest lekko różowa, blada i chłodna, powinny postawić na bronzery w chłodnych odcieniach. Natomiast kobiety, których skóra jest brzoskwiniowa, czy oliwkowa, powinny wybierać bronzery o ciepłych odcieniach.

Jaki bronzer wybrać?

Konsystencja kosmetyku ma także bardzo duże znaczenie. Najczęściej bronzery występują w formie pudru. Dzieje się tak ze względu na to, że są one najłatwiejsze w aplikacji. Jednakże istnieje możliwość, wyboru kosmetyków także w płynie i kremie. Ich aplikacja jest jednak nieco trudniejsza. Płynne formy bronzera sprawdzą się jednak idealnie, w sytuacji, gdy chcesz stworzyć świeży i młodzieńczy makijaż. W sklepie Innsi, oprócz bronzerów, znajdziesz także wosk do depilacji. Woda utleniona to także asortyment sklepu.

Bronzer to kosmetyk, który jest bardzo ważny w makijażu. Za jego pomocą z łatwością wysmuklisz twarzy, czy sprawisz, że będzie wyglądać na lekko opaloną. Doskonale sprawdza się zarówno w makijażu wieczorowym, jak i codziennym. Przy  jego wyborze należy kierować się głównie tonem i kolorem skóry. Odpowiednio dopasowany, idealnie dopełni makijaż. Ponadto niektóre kosmetyki zawierają rozświetlające drobinki, które będą doskonale wyglądać w makijażu dziennym i wieczorowym.
 

Source link

- Advertisement -Urządzenie do mikrodermabrazji

Stay Connected

Must Read

- Advertisement -

Related News

- Advertisement -sprzęt kosmetyczny