Home Kosmetologia Pielęgnacja skóry twarzy po 30-tym roku życia. Porady

Pielęgnacja skóry twarzy po 30-tym roku życia. Porady


Kosmetyki po trzydziestym roku życia

Kosmetyki dedykowane konkretnym przedziałom wiekowym zostały stworzone z myślą o przeciętnym użytkowniku. Wygląd skóry jest odzwierciedleniem zdrowia organizmu oraz trybu życia i mimo podobnego wieku, u dwóch różnych osób może on być inny. Dodatkowo na tempo procesów starzenia ma wpływ rodzaj skóry. Skóra tłusta, choć w wieku młodzieńczym stanowi problem dla wielu osób, to starzeje się wolniej niż skóra sucha. Sebum chroni głębiej położone warstwy komórek przed utratą wody – zmniejsza TEWL – transepidermalną utratę wody. Z kolei na skórze suchej szybciej pojawiają się drobne linie, zmarszczki. Potrzeby obu skór – tłustej i suchej, mimo podobnego wieku są zatem inne.

Skóra tłusta wymaga stosowania preparatów, które redukują produkcję sebum, odblokowują i zwężają pory. Niewłaściwa pielęgnacja skóry tłustej może przyczynić się do rozwoju stanów zapalnych i pojawienia się trądziku wieku dojrzałego (Acne Tarda). Składnikami, na które warto zwrócić uwagę w kosmetykach są: retinoidy, niacynamid, skwalan.

Sucha skóra wymaga przede wszystkim silnego nawilżenia. Należy zadbać o przywrócenie zdrowia bariery skórnej. Składnikami, które sprawdzą się w pielęgnacji skóry suchej są: ceramidy, peptydy, mocznik.

Source link

- Advertisement -Urządzenie do mikrodermabrazji

Stay Connected

Must Read

- Advertisement -

Related News

- Advertisement -sprzęt kosmetyczny