Home Kosmetologia Fryzjer, kosmetyczka w Żarach. Od soboty 27 marca wszystkie salony będą zamknięte

Fryzjer, kosmetyczka w Żarach. Od soboty 27 marca wszystkie salony będą zamknięte


Do fryzjera i kosmetyczki nie pójdziemy co najmniej do 9 kwietnia. W piątek 26 marca mamy ostatnią szansę, by jeszcze przed świętami skorzystać z usług salonów piękności. Co na to ich właściciele?

W czwartek Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformował o kolejnych obostrzeniach w związku z rosnącą falą zakażeń SARS-CoV-2. I tak od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte będą salony kosmetyczne i fryzjerskie, żłobki, przedszkola, markety o powierzchni pow. 2 tys. mkw. W kościołach obowiązywać będzie zasada 1 osoba na 20 mkw. W Żarach salonów fryzjerskich i kosmetycznych są dziesiątki.

Zobacz galerię(8 zdjęć)

Zamykają w gorącym okresie

Katarzyna Kowalczyk z salonu Sekrety Piękna podkreśla: – Najtrudniejsze w tej sytuacji jest to, że zamykają nas praktycznie z dnia na dzień. W czwartek informacja o tym, że od soboty mamy nie pracować. Rozumiem, że sytuacja jest trudna, ale to powinno się odbywać z większym wyprzedzeniem. Tym bardziej, że do świąt wielkanocnych został tydzień, to zawsze gorący okres we wszystkich salonach – mówi.

CZYTAJ TEŻ

W salonach nie zakażamy

– Brak słów, kolejny raz przed samymi świętami fundują nam lockdown. Niestety, za wynajem lokalu, ZUS i wiele innych rachunków nadal trzeba płacić. W naszych salonach nie ma takich tłumów, jak w marketach czy innych miejscach, są takie obostrzenia i zasady bezpieczeństwa, że to chyba ostatnie miejsce, gdzie mogłoby dojść do zakażenia – mówi Agnieszka Kotowicz z salonu Imbir.

Ostatnia szansa

– Mam nadzieję, że to faktycznie tylko dwa tygodnie – mówi Anna, jedna z żarskich fryzjerek. – ZUS i opłaty trzeba robić, to jest dramat. Przed świętami jest zawsze najwięcej pracy, największe dochody. Ledwo się zima kończy, klientów było jednak mniej, niż zazwyczaj, a już pozbawiają nas kolejnej możliwości pracy.
W piątek 26 marca ostatnia szansa, by przed świętami skorzystać z usług salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Zobacz też nowe zasady obostrzeń w kraju

WideoSource link

- Advertisement -Urządzenie do mikrodermabrazji

Stay Connected

Must Read

- Advertisement -

Related News

- Advertisement -sprzęt kosmetyczny