Home Kosmetologia Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże…

Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże…


Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku kosmetologia, że potrafią z kosmetykami zrobić w przenośni i dosłownie wszystko.

Egzamin w PWSZ w Nysie pokazał ich umiejętności. – Zaliczenie polega na wykonaniu charakteryzacji twarzy według własnego pomysłu, również z elementami charakteryzacji ciała i stylizacją ubioru. Podczas tego zaliczenia będziemy mogli zaobserwować bajkowe postacie, a może i upiorne – mówi Agnieszka Pulik, prodziekan wydziału nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej PWSZ w Nysie.

W trakcie zaliczenia studentki tworzyły spektakularne, filmowe makijaże, stylizacje oraz charakteryzacje, których mogliby im pozazdrościć filmowcy, charakteryzatorzy i najlepsi fachowcy z dziedziny wizażu.

– Ich zadaniem jest wykonanie makijażu fantazyjnego według własnego pomysłu, właściwie stylizacji postaci wymyślonej przez studentki, które inspirują się różnymi postaciami z filmów, z literatury, z gier komputerowych, z bajek – dodaje Monika Podborączyńska z Wydziału nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej PWSZ w Nysie.

Kosmetologia to bardzo oblegany kierunek w nyskiej uczelni, bo na trzecim roku studiów uczy się niemal czterdzieści pań.

Każda z nich na pewno znajdzie pracę choćby w salonie kosmetycznym, ale i na filmowym planie czy w teatrze, gdzie będą upiększać albo charakteryzować nie tylko kobiety, ale także mężczyzn.

– Wydaje mi się, że to jest jak najbardziej przyszłościowy kierunek i zapotrzebowanie na kosmetologów nigdy się nie skończy praktycznie, bo nie będzie nigdy takiej sytuacji, że od przyszłego tygodnia kobiety przestaną robić paznokcie, przestaną robić rzęsy, przestaną robić jakieś zabiegi upiększające. Tak nigdy nie będzie – podkreśla Olga Pospiszil, studentka trzeciego roku kosmetologii.

Najlepiej świadczy o tym coraz większa liczba różnego rodzaju zakładów kosmetycznych, gdzie ustawiają się kolejki pań czekających na zabiegi pielęgnacyjne czy makijaże, jak te wykonywane przez studentki PWSZ w Nysie.

Source link

- Advertisement -Urządzenie do mikrodermabrazji

Stay Connected

Must Read

- Advertisement -

Related News

- Advertisement -sprzęt kosmetyczny